Na co zwrócić uwagę kupując szafę ubraniową

person Opublikowany przez: AREX MEBLE list w: Porady dnia: comment komentarzy: 0 favorite odwiedzin: 1126
Na co zwrócić uwagę kupując szafę ubraniową

Duża, przestronna garderoba, w której jesteśmy w stanie pomieścić wszystkie nasze ubrania, buty oraz akcesoria to marzenie niemal każdego, kto na co dzień ma problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do przechowywania swojej odzieży. Niestety, na ogół nasze mieszkania nie są zbyt duże i trudno w nich wygospodarować osobne pomieszczenie dedykowane wyłącznie ubraniom. Na szczęście są tak zaprojektowane, że zawsze znajdzie się w nich miejsce na praktyczną szafę ubraniową, która choć nie tak duża jak garderoba, jest w stanie pomieścić niemal wszystko. Wystarczy zadbać o to, aby była odpowiednio duża, a w jej wnętrzu znalazła się przestrzeń na wieszaki, czy też funkcjonalne półki i szuflady.

W przedpokoju, czy w sypialni?

Szafa ubraniowa to niezwykle ważny mebel, który powinien się znaleźć w każdym mieszkaniu. Służy przechowywaniu odzieży i ułatwia zachowanie czystości i porządku w domu. Zanim jednak zdecydujemy się na jej zakup, powinniśmy zdecydować, gdzie będzie ona stała i jakie ubrania zamierzamy w niej trzymać. Jeśli ma się w niej głównie znaleźć odzież wierzchnia, buty i akcesoria, to szafa z powodzeniem może stanąć w przedpokoju. Jeśli jednak planujemy przechowywać w niej koszulki, bluzki, spodnie oraz inne elementy codziennej garderoby, to lepszym rozwiązaniem będzie postawienie jej w sypialni. To co zatem znajdzie się w szafie, jak również miejsce w którym będzie ona stała, w dużej mierze determinuje jej wielkość, a także model.

Z półkami, czy może z miejscem na wieszaki?

Szafa, szafki i stojaki na ubrania i buty zwykle służą nie tylko domownikom, ale często są także wykorzystywane do przechowywania odzieży wierzchniej gości. W jej wnętrzu musi się zatem znaleźć solidna poręcz na wieszaki i odpowiednio duża przestrzeń, w której z powodzeniem pomieścimy różnej długości kurtki, a nawet płaszcze. Przyda się też półka na czapki, szaliki i inne akcesoria. W przypadku szafy ubraniowej znajdującej się w sypialni, warto pomyśleć, aby w środku znalazły się w niej praktyczne szuflady i półki, które znacząco ułatwią posegregowanie odzieży i utrzymanie porządku.

Drzwi skrzydłowe czy przesuwne?

Decydując się na zakup szafy ubraniowej nie tylko musimy zwrócić uwagę na jej wielkość oraz model, ale także na rodzaj zastosowanych w niej drzwi. W niewielkim mieszkaniu lepiej sprawdzą się przesuwane, które nie będą powodować potencjalnych kolizji meblowych. W małych wnętrzach warto również rozważyć model z lustrem. Nie tylko pozwoli to na lepsze zagospodarowanie przestrzeni, ale także optycznie powiększy pomieszczenie.

Zakup funkcjonalnej szafy ubraniowej to zwykle decyzja na lata, dlatego warto dokładnie przemyśleć, w jaki model zainwestować. Co więcej, wiąże się z dość poważnym jednorazowym wydatkiem. Czasami można jednak trafić na wyprzedaż mebli w naszym sklepie stacjonarnym i kupić wymarzoną szafę w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Komentarze

Brak komentarzy w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Stwórz konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło